AktualityŠkoly

Skvelé výsledky v celoslovenskej súťaži – SLOVENSKO, KRAJINA V SRDCI EURÓPY

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a Škola umeleckého priemyslu, Sklenárova 7, Bratislava vyhlásili už 14. ročník celoslovenskej výtvarnej súťaže s medzinárodnou účasťou – SLOVENSKO, KRAJINA V SRDCI EURÓPY.

Tohtoročným mottom súťaže boli slová P.O. Hviezdoslava: „Ó, mládež naša, tys´ držiteľkou rána…“. Žiaci Základnej školy na Pribinovej ulici v Zlatých Moravciach pod vedením pani učiteľky PaedDr. Kataríny Šustákovej maľovali a fotografovali rôzne životné situácie  na tému  Spolu sme silní ako Svätoplukove prúty. Sami si vymysleli príbeh, vytvorili rekvizity a vzniknuté fotografie upravili v grafickom editore. Ich zanietenie, kreativita a originálne spracovanie témy  im priniesli v súťaži viaceré ocenenia.

V kategórii kresba, maľba, grafika a kombinované techniky získala 3. miesto Paulína Horná.

V kategórii fotografia a multimediálne spracovanie sa na 1. mieste umiestnila Veronika Búryová, na 2. mieste Alex Polák a 3. miesto získala Zoe Tothová.

Víťazom blahoželáme a želáme ďalšie tvorivé úspechy.

PaedDr. Katarína Šustáková
ZŠ, Pribinova 1, Zlaté Moravce


podcast

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button