AktualityKultúra

Baroque Goes Jazz Trio – 4. Hudobná jar v Zlatých Moravciach

obed
poradna

Záverečný koncert festivalu 4. Hudobná jar v Zlatých Moravciach

Baroque Goes Jazz Trio je autorský projekt multinštrumentalistky Lenky Molčányiovej, ktorá sa rovnako virtuózne pohybuje na poli starej hudby a jazzu. Už počas štúdia zobcovej flauty a jazzového saxofónu na zahraničných školách vo Florencií, v Lipsku a v Prahe rada miešala tieto dva štýly. V triu s multižánrovými hudobníkmi – huslistom Jánom Kružliakom ml. a klaviristom Milošom Bihárym – sa predstavili prvý krát v roku 2020 na koncerte v rámci festivalu Viva Musica!

v Bratislave s vlastnými aranžmánmi skladieb barokových a jazzových autorov ako J.S. Bach, G.Ph. Telemann, Henry Purcell, Claude Bolling či Oscar Peterson. Repertoár tria zahŕňajú aj autorské kompozície Lenky Molčányiovej, ktoré sú inšpirované týmto štýlovým prepojením. Hlavnou myšlienkou tohto projektu je osviežiť interpretáciu starej hudby a jazzu a poukázať na ich vzájomné podobnosti a hravosť improvizácie. V r. 2022 odohrali 6 koncertov počas ich úspešného jesenného turné na Slovensku (Rosenfeldov palác, Žilina | Galéria Hudby, Nitrianska Galéria | Topoľčianska hudobná jeseň, Súkromné Konzervatórium D.Kardoša | City Sounds Festival, SRo, Bratislava | Baroque Goes Jazz Trio feat. Agi Ferienčíková, Dvorana VŠMU, BA) a v Česku (Hudba na Vyšehradě, Praha).

obed

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button