AktualityŠkoly

Študijno-poznávací pobyt žiakov vo Veľkej Británii

obed
poradna

V dňoch 4. 9. -10 .9. 2023 nám naša škola umožnila zájazd do Veľkej Británie. Bývali sme na južnom pobreží Anglicka v meste Hastings, kde nás rozdelili do hostiteľských rodín. Rodiny na nás boli veľmi milé a pomáhali nám viac rozvíjať naše jazykové komunikačné schopnosti.

Škola, do ktorej sme chodili doobeda, nám tiež dala veľa skúsenosti a nových vedomostí. S anglickými lektormi sme hrali rôzne aktivity, robili sme veľa gramatických cvičení a rozvíjali sme svoju komunikáciu v anglickom jazyku.

Hneď ako sme prišli do Hastings sme mali prehliadku starého mesta. Navštívili sme Hastings Castle a Smuggler̕s Caves. Ďalší deň sme navštívili mestečko Battle, kde sme mali zarezervovanú návštevu Battle Abbey, pri ktorom sa v roku 1066 odohrala významná bitka o kráľovský trón. Dozvedeli sme sa veľmi veľa faktov z histórie Anglicka. Presunuli sme sa do ďalšej rybársko-pirátskej dedinky s historickou atmosférou menom Rye. Nasledujúci deň sme navštívili populárne letné sídlo anglických panovníkov Brighton. Mali sme možnosť ísť do najstaršieho Sea Life Centra na svete, kde sme videli tajomstvá podmorského sveta. Počas rozchodu nám dovolili ísť na pláž a do mora, takže sme z toho mali obrovskú radosť. Nasledujúca zastávka počas ďalšieho dňa bola na Seven Sisters, siedmich kriedových útesov s nezabudnuteľným výhľadom na more a maják z výšky. Bola to nádherná prechádzka, počas ktorej sme videli aj natáčanie romantického filmu z produkcie filmových štúdií v Bollywoode.

Posledný deň sme si užili najviac zo všetkých, lebo sme navštívili Londýn. Navštívili sme turistami vyhľadávané miesta – London Eye, Westminster Bridge, Big Ben, Buckingham Palace, National Gallery, Covent Garden, British Museum a mnoho ďalších. K autobusu sme odchádzali loďou po rieke Temže s výhľadom na panorámu časti City a jej modernú architektúru s najvyššími mrakodrapmi vo Veľkej Británii.

Počas nášho pobytu vo Veľkej Británii sme nazbierali mnoho nezabudnuteľných zážitkov a cenných skúsenosti. Sme vďační, že nám naša škola poskytla možnosť ísť na tento zájazd.

Rebeka Rajtárová, III. A


obed

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button