i-POST

Vážený pán primátor!

obed
poradna
Foto-detské ihrisko na Kalinčiakovej ulici
Foto-detské ihrisko na Kalinčiakovej ulici

Mnohí Zlatomoravčania veľmi pozitívne prijali Vaše zvolenie za primátora, dúfajúc, že sa naše mesto konečne niekam pohne a mnohé problémy sa začnú riešiť. Ja sama som si veľmi pozorne preštudovala Váš volebný program a musím skonštatovať, že z Vašej strany to neboli len plané predvolebné sľuby, ale že krôčik po krôčiku sa snažíte tieto sľuby aj zrealizovať. Iste bojujete s problémami, ktoré si bežný občan ani nevie predstaviť a verím, že Vás prípadné nezdary neodradia. Keďže ja sama pracujem s mládežou, viem, aké je dôležité, aby naše deti trávili voľný čas zmysluplne. Na to im však treba vytvoriť vhodné podmienky. Preto veľká vďaka za novovybudované ihrisko pre bikerov. Myslím si však ale, že sa tak trochu zabúda na našich najmenších. Stav detských ihrísk v našom meste je alarmujúci. Budem konkrétna – ihrisko na Kalinčiakovej ulici vedľa MŠ Slniečko. Denne sa tam premelie niekoľko desiatok detí a rodičov (viem to celkom presne, pretože som jednou z mamičiek, ktoré tam takmer denne trávia čas so svojimi ratolesťami). Pieskovisko s rozmerom 2×2 metre a zapáchajúci, niekoľko rokov nevymenený piesok! Po daždi sa ten zápach ani nedá zniesť a to radšej ani nemyslím na tie choroboplodné zárodky, ktorými sa to tam hemží. Rodičia sú si vedomí rizika, ale kam inam máme ísť? Štyri lavičky, z toho dve, na ktorých si zničíte šaty. Veľká trávnatá plocha je plusom, ale čo z toho, keď rodičia tŕpnu, aby im dieťa nevybehlo za loptou na veľké parkoviská, ktoré lemujú ihrisko z dvoch strán. Verte mi, pán primátor, naše deti nie sú náročné a sú vďačné aj za málo. Predstavte si tú radosť v detských očkách, keď našli na pokazenej hojdačke novú dosku na sedenie! Vážený pán primátor, verte mi, že chápem Váš postoj riešiť najmä oveľa pálčivejšie témy, ako je nezamestnanosť, doprava v meste a pod. Že ste prevzali mesto s obrovským dlhom a vyhovieť všetkým sa nedá. Že to bude trvať možno niekoľko rokov, kým sa Zlaté Moravce vyškriabu z toho najhoršieho. Ale naše deti sú tu teraz a potrebujú, aby sa myslelo aj na ne (nielen na stavanie krížov a sôch svätých, ako tomu bolo v minulých rokoch). Možno by na začiatok stačilo, aby sa vymenil piesok v pieskoviskách. Naše detičky by boli nesmierne šťastné a rodičia veľmi vďační. Pán primátor, to, že nie ste ľahostajný k problémom občanov a mesta ste už dokázali niekoľko krát. Ja verím, že sa postaráte o to, aby aj naše najmenšie deti mali možnosť tráviť čas na detských ihriskách bezpečne a príjemne. Za to Vám chcem dopredu veľmi pekne poďakovať a zaželať Vám veľa síl na dosiahnutie všetkých cieľov, ktoré ste si vytýčili a veľa pracovitých a čestných ľudí okolo seba, ktorí Vám pomôžu Vaše plány zrealizovať .

[hr]

S pozdravom Mgr. Jana Hudecová

 

obed

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button