Úspešné ukončenie opatrovateľského kurzu

„Ak práca nie je pretkaná láskou, je zbytočná.“ (Matka Tereza)

Za zbytočnú sa určite nepovažuje práca opatrovateliek vyžadujúca si obrovskú dávku ľudskosti, empatie, trpezlivosti, láskavosti a samotnej lásky. Jej vykonávaniu predchádza získanie veľkého množstva vedomostí, znalostí a samotnej praxe.

Na výzvu organizovania opatrovateľského kurzu podanú Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny zareagoval Slovenský červený kríž, ktorý bol vo výberovom konaní úspešný a mal preškoliť okolo 50 ľudí v Nitre a na Zlatomoravecku.

Nový pracovný život, ktorého posolstvom je pomáhať, naštartovalo 23 žien zo Zlatých Moraviec a blízkeho okolia. Všetky záverečnou skúškou úspešne zvládli 6-týždňový opatrovateľský kurz, ktorého praktická, aj teoretická časť prebiehala v zlatomoraveckej Mestskej nemocnici profesora MUDr. Rudolfa Korca. Za úspešným zvládnutím skúšok a získaním certifikátu platiaceho v rámci celej Európy stáli fundované lektorky, ktoré im odovzdali veľké množstvo potrebných informácií, rád a osobných skúseností. Praktickým skúškam nadchádzali ústne a písomné, ktoré sa konali dňa 27. októbra v zasadačke interného oddelenia nemocnice. Na skúškach boli prítomní členovia komisie – Mgr. Stanislav Ivanička (riaditeľ ÚPSVR Nitra), Mgr. Viera Kazimírová (riaditeľka SČK, územný spolok Nitra, lektorka), Mgr. Katarína Slováčiková (riaditeľka Zariadenia sociálnych služieb NITRAVA, lektorka), Mgr. Marta Rebová (námestníčka pre ošetrovateľstvo) a Mgr. Edita Grzybová (vedúca sestra chirurgického oddelenia). Okrem spomínaných lektoriek lektorovala aj MUDr. Mária Borguľová a Mgr. Emília Šranková.

„Blahoželám vám k úspešnému ukončeniu opatrovateľského kurzu, záverečné skúšky ste zvládli naozaj vynikajúco,“ skonštatovala Viera Kazimírová vo svojom zhrňujúcom prejave. K absolventkám sa postupne prihovorili aj ďalší členovia skúšobnej komisie vrátane prítomného Stanislava Ivaničku, ktorý im zaželal, aby sa kurz stal ich odrazovým mostíkom do pracovnej kariéry a aby vedomosti, nadobudnuté pod vedením kvalifikovaných lektorov, čo najlepšie využili a zúročili.

Vyzdvihnutie kvalít, šikovnosti a vhodných predispozícií nových opatrovateliek sa preklenulo k obojstrannému úprimnému a srdečnému ďakovaniu, ktoré umocnili darované kvety a malé pozornosti. Poďakovanie patrí naozaj všetkým, ktorí sa na zdarnom a hladkom priebehu kurzu podieľali. Po menšom napätí, prameniacom zo samotných skúšok, nezostalo ani stopy, vystriedala ho čistá radosť z úspechu, ku ktorému im gratulujeme.

Novovzniknuté priateľstvá v kruhu absolventiek sa po zdarnom konci v posledný deň utužovali bezprostrednými rozhovormi v uvoľnenej atmosfére a pri občerstvení, ktoré pripravili.

Všetkým želáme veľa pozitívnej energie, síl, optimizmu a pevného zdravia pri vykonávaní opatrovateľskej práce, ktorá sa mnohým z nich stáva životným poslaním.

M. Petrovičová

zahradnyzahon.sk

Neprehliadnite

Od 1. marca je okres Zlaté Moravce zaradený do III. stupňa varovania COVID AUTOMATu

Zasadnutie Krízového štábu mesta Zlaté Moravce (vybraní členovia a prizvaní hostia), ktoré sa konalo dňa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.