Neprehliadnite aktuálne články
Domov / Aktuality / VITAJTE  SUSEDIA
www.zlatemoravce.info

VITAJTE  SUSEDIA

Mestská časť  Prílepy  a domáci súbor Kolovrátok usporiadali 30. 7. 2017, už 6. ročník  folklórnych slávností – VITAJTE  SUSEDIA. 

V prílepskom parku,  zaliatým slnkom, ale v tieni storočných gaštanov, bola postavená tribúna a utešená výzdoba. V sprievode siedmých harmoník prichádzalo v slovenských krojoch osemdesiat spevákov s pesničkou Chodíme chodíme hore po dedine. Vítala ich moderátorka, krojovaná prílepčianka Daška Kunkelová. Obecenstvo tlieskalo a s takýchto vzácných hostí sa skladalo. Predseda NSK  Milan Belica,  poslanec NRSR Marian Kéry, primátor Dušan Husár s manželkou, zástupca primátora mesta Zlaté Moravce Marek Holub, riaditeľka MsKŠ Simona Holubová, prednostka OU Zita Koprdová, prednosta MsU Marian Kováč s manželkou, starosta OU Č.Kľačany Milan Švec, poslankyňa p. Ida Ďurčeková, zástupca starostu obce Dráhovce Miroslav  Ledecký a ostatní milí hostia.

V programe nás piesňami potešili:

  •   FS Kolovrátok – Dráhovce,
  •   FSk. Volokovčanka – Volkovce
  •   FS   Širočina  – Čierne Kľačany
  •   FS   Skalka    –  Hosťovce

Domáci súbor Kolovrátok aj spieval aj o svojích hostí sa staral. Mali opäť napečené a po stoloch rozprestrené. Nechýbalo vínko pivko a dobrý guláš. Vďaka nším kuchárom Peťovi, Jarovi, Mikulášovi a Václavovi. Ďakujeme aj všetkým naším štedrým  sponzorom.

 Záver programu bol  originálny, ako každý rok, postaral sa o to Janko Ďurech. Na svojej harmonike pekne hral a manželov Vencelových doprevádzal. Nakoniec zaznela báseň. Život človeka je ako poľný kvet, narastie  rozkvitne, ale zafúka vietor a už ho niet. Pieseň- Sadla včielka na jablonku na voňavý kvet… spievalo s nimi celé obecenstvo. Bol to pozdrav folkloristom ktorí , už nie sú medzi nami, ale žijú v srdciach stále s nami.

 Dovidenia susedia!

Jozef Vencel

 

Neprehliadnite

Deti z MŠ Kalinčiakova na kurze korčuľovania

„Už je zima, už je tu, budeme sa kĺzať, hľaďte, už nám začína klzisko zamŕzať.“ …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.