AktualityŠkoly

Krajské kolo Štúrovho Zvolena

https://www.facebook.com/skpalalas

Dňa 9. mája 2019 sa v Krajskom osvetovom stredisku v Nitre konalo krajské kolo v rétorickej súťaži s názvom Štúrov Zvolen.

Ide o najvyššiu súťaž v rétorike na území Slovenska, ktorej vyhlasovateľom je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky v spolupráci s Mestom Zvolen. 

Podľa slov samotných vyhlasovateľov je poslaním súťaže formovanie vzťahu mladých ľudí k rodnému jazyku, rozvíjanie verbálno-komunikačných schopností mládeže, skvalitňovanie ich rečového prejavu, vyhľadávanie talentovaných žiakov, rozvíjanie ich nadania, vytvorenie konkurenčného prostredia na vzájomné porovnávanie svojich schopností.

V našej škole máme veľa šikovných žiakov, preto sme neváhali a prihlásili sme ich do tejto významnej súťaže. A oni nás opäť nesklamali! 

Pribinku v daný deň reprezentovali štyria žiaci. V prvej kategórii (4.–6. ročník)  si zmerali sily s ostatnými súťažiacimi Bibiána Pechová a Nela Havettová zo 6.b triedy. Druhú kategóriu (7.–9. ročník) obohatili svojimi rečníckymi príspevkami Ema BelicováSamuel Jehlár z 9. a triedy. 

Podľa slov porotcov bol tento ročník súťaže veľmi silný. Pri rozhodovaní a vyhlasovaní výsledkov ich čakala ťažká úloha. Preto sa veľmi tešíme, že v takej veľkej konkurencii, kde medzi sebou súťažilo viac než 45 rečníkov z Nitrianskeho kraja, sa na stupni víťazov umiestnili aj naši žiaci – Bibiána PechováSamuel Jehlár, ktorí obsadili krásne    3. miesto. 

Všetkým zúčastneným žiakom ďakujeme za reprezentáciu školy. Bibiáne a Samuelovi blahoželáme a už teraz sa tešíme na ďalší ročník súťaže. ☺ 

Mgr. Marianna Hajková


Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button