Neprehliadnite aktuálne články
Domov / Aktuality / Nové možnosti študentov SOŠ obchodu a služieb Zlaté Moravce

Nové možnosti študentov SOŠ obchodu a služieb Zlaté Moravce

Znalosť cudzích jazykov a ich praktické využitie v reálnom živote patrí dnes už k samozrejmým požiadavkam pri uplatňovaní sa mladých ľudí na trhu práce. Naša škola sa vždy snažila sprostredkovať svojim študentom možnosť preveriť svoje jazykové schopnosti prostredníctvom výmenných pobytov v zahraničí.

K novinkám školy patrí medzinárodná spolupráca so školským zariadením SAINTE MARTHE CHAVAGNES v prekrásnom historickom  francúzskom meste Angoulȇme . Celá spolupráca začala v októbri 2018, kedy pricestovala skupina učiteľov na čele s riaditeľkou školy VERONIQUE  DESPORT k nám a zrealizovala sa vzájomná dohoda o spolupráci partnerských škôl podpísaním certifikátu, ktorý garantoval študentom oboch krajín uskutočnenie výmenného pobyt počas štúdia.

V máji 2019 navštívila skupina 7 pedagógov spolu s riaditeľom školy PaedDr. Štefanom Halgašom partnerskú školu v Angoulȇme a dohodla konkrétne podmienky pre realizáciu výmenného pobytu študentov. Vybraní študenti budú v mesiacoch september 2019 – apríl 2020 pracovať na projekte medzinárodnej spolupráce – ich úlohou je pripraviť a uviesť do života turistický bedeker nášho regióna na základe konkrétnych požiadaviek študentov z francúzskej družobnej školy. Komunikovať a korešpondovať musia navzájom prostredníctvom sociálnych sietí v nemeckom a anglickom jazyku a výsledkom ich tvorivého hľadania a spracovania informácií bude samotný výmenný pobyt, ktorý sa uskutoční v máji 2020.

Veríme, že táto spolupráca prinesie našim študentom opäť nové možnosti a nadšenie, s ktorým sa pustili do práce, bude motiváciou aj pre budúcich študentov našej školy.

Mgr. Eva Chrapková
zástupkyňa riaditeľa školy

Neprehliadnite

Detský folklórny festival „Tam na tej lúke“ 2019

Mesto Zlaté Moravce v spolupráci s Mestským strediskom kultúry a športu a občianske združenie Zlatňanka …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.