Nemocnica Zlaté Moravce potrebuje aj naďalej najvzácnejšiu tekutinu

Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, potrebuje aj naďalej vo zvýšenej miere najvzácnejšiu tekutinu – krv.

V júni sa v priestoroch nemocnice uskutočnilo mimoriadne úspešné darovanie krvi, preto sa vedenie nemocnice v spolupráci s Nemocnicou AGEL Komárno rozhodlo túto udalosť zopakovať. Najbližší odber sa uskutoční v stredu 22. júla.

Plánovaný odber krvi sa uskutoční v ranných hodinách, a to od 7,30 hod. do 10,00 hod. v budove laboratórií na 2. poschodí v priestoroch Oddelenia laboratórnej medicíny. Prísnejšie pravidlá neobišli ani túto oblasť zdravotníctva, predpokladom je vyplnenie dotazníka a vstupné vyšetrenie. Krv, ktorú darcom odoberú, musí byť v 14-dňovej karanténe a až po tomto období je možné ju použiť. Darcom môže byť každý, kto má viac ako 18 a menej ako 60 rokov a váži viac ako 50 kilogramov. V Nemocnici Zlaté Moravce si každú pomoc vážia. ,,Sme veľmi radi, že sa aj počas minulého darovania krvi ukázalo, že občanom Zlatých Moraviec a okolia to nie je ľahostajné. Za každú kvapku krvi sme mimoriadne vďační, keďže ide o nenahraditeľnú tekutinu,“ hovorí MUDr. Mária Končálová, primárka oddelenia vnútorného lekárstva a vedúca lekárka hematológie.

Pred odberom sa darcom odporúča naraňajkovať sa a požiť tekutiny ako voda, káva bez mlieka alebo čaj. V deň odberu je nutné vylúčiť konzumáciu mlieka, masla a mastných jedál. Darovať krv sa nemôže dva týždne po použití antibiotík, od dvoch týždňov po tri mesiace po očkovaní v závislosti od jeho druhu, pol roka po operácii a nastrelení piercingu, náušníc alebo tetovania a počas menštruácie.

Neprehliadnite

Ďalší pozitívny prípad v našom okrese

V piatok na Slovensku pribudlo 43 pozitívne testovaných pacientov na koronavírus, teda rovnaký počet ako …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.