Aktuality

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce zakázala návštevy pacientov

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce od 21.9 2021 zakázala návštevy pacientov na lôžkových oddeleniach. Rozhodnutie vedenia súvisí s aktuálnou situáciou v Nitrianskom kraji, kde nielenže pribúdajú pacienti pozitívne testovaní na koronavírus, ale predovšetkým sa výrazne zvýšil počet akútnych respiračných ochorení, hlavne chrípky.

„Rozhodnutie o zákaze návštev pacientov sme prijali po dôkladnom zvážení aktuálnej situácie z dôvodu enormného nárastu chrípkových ochorení, a tiež vzhľadom na to, že v kraji pribúdajú covid pozitívni pacienti. Je to jeden z preventívnych krokov, aby sme zabránili možnej nákaze v nemocnici,“ vysvetľuje riaditeľka Nemocnice AGEL Zlaté Moravce MUDr. Nina Horniaková. V ojedinelých prípadoch, ak pacient potrebuje sprievod alebo ide o pacienta v terminálnom štádiu ochorenia, je možné so súhlasom primára oddelenia udeliť výnimku.

Vedenie nemocnice zároveň zakazuje akýkoľvek voľný pohyb osôb v areáli nemocnice, ktorý je nie viazaný na poskytnutie zdravotnej starostlivosti.    


Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Neprehliadnite
Close
Back to top button