Domov / ZM blog / Verejné pripomienkové konanie návrhu rozpočtu mesta Zlaté Moravce (7,9 mil) na rok 2018

Verejné pripomienkové konanie návrhu rozpočtu mesta Zlaté Moravce (7,9 mil) na rok 2018

 

Je predvianočné obdobie, ale určite nie je uhorková sezóna z pohľadu prípravy mestských materiálov, ktoré citeľne ovplyvnia chod mesta Zlatých Moraviec.

Takýmto pripravovaným materiálom je každoročne rozpočet mesta Zlaté Moravce v ktorom sa určí, kam pôjdu v nasledujúcom roku naše peniaze.

Obce a mestá len s nevôľou informujú o práve obyvateľov uplatniť v rámci verejného pripomienkového konania pripomienky verejnosti k návrhu rozpočtu v 10 dňovej lehote od jeho zverejnenia (náš rozpočet bol vyvesený 29.11., čiže 10. deň uplynie 13.12.2017) Pripomienkou možno v určenej lehote navrhnúť alebo odporučiť úpravu. Z pripomienky musí byť zrejmé, kto ju predkladá, inak k nej navrhovateľ nariadenia nemusí prihliadať

Vyjadrenia a pripomienky k návrhu je potrebné predložiť v písomnej forme – na adresu mestského úradu – 1.Mája 2, 95301 Zlaté Moravce, elektronicky – na adresu, podatelna@zlatemoravce.eu alebo ústne do zápisnice počas úradných hodín obecného úradu.

navrh_rozpoctu_mesta_zlate_moravce_na_rok_2018_vratane_programov_a_podprogramov_s_vyhladom_na_roky_2019_a_2020

Skúste sa po jeho prečítaní zamyslieť nad tým, do čoho by ste chceli, aby sa v meste investovalo, prípadne na čo by sa mali finančné prostriedky použiť. Skúsme otvoriť diskusiu, prípadne mi pošlite svoje návrhy mcimmermann@gmail.com Osobne mám záujem o aktívnu účasť občanov na konečnej podobe mestského rozpočtu.

Viac informácií o pripomienkovaní VZN a rozpočtu mesta nájdete na mojom blogu:

https://cimmermann.blog.sme.sk/c/432669/aj-vasa-pripomienka-moze-ovplyvnit-veci-verejne.html

Michal Cimmermann

Povolaním právnik v Advokátskej kancelárii Cimmermann, s.r.o. a poslanec mestského zastupiteľstva v našom malom mestečku v Zlatých Moravciach. http://www.cimmermann.com/

 

Sleduj náš oficiálny INFO youtube channel ↓↓↓

Komentáre

komentárov

čítajte tiež...

Takto si tu žijeme

18.augusta 2018 sa v slnkom zaliatych Žitavanoch konalo už po druhýkrát podujatie Takto si tu …

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.